Aušra

PEDAGOGĖ

Esu „Mamos Delne“ darželio auklėtoja. Po universiteto baigimo visada svajojau dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais. O tas noras sustiprėjo gimus sūnui. Tiki svajonėmis – jos pildosi.

„Vaikai – tai mes. Gerbiu save, vadinasi gerbiu ir vaikus. Jei myliu save, tai myliu ir vaikus“. O vaikai brangiausias mūsų turtas. Mūsų džiaugsmas ir pasididžiavimas. Tik jų dėka, prabudus ryte, kiekviena diena tampa prasmingesnė. Jie – mūsų mokytojai.

„Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmus ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti“. Coelho P.
Todėl gera su jais dirbti. Malonu bendrauti bei klausytis skardaus jų juoko. Smagu kai nuramini ar nubrauki ašarėlę nuo skruosto. Bet pati laimingiausia akimirka kai jis pribėga ir tave apkabina. Tokios akimirkos daro mus laimingesniais ir stipresniais.

Darbas darželyje – tai malonumas, kurį stimuliuoja kasdieninė veikla, pavyzdžiui, pasivaikščiojimai, žaidimai su vaikais, įvairi meninė veikla, knygelių skaitymas, muzikinių pamokėlių veikla, buvimas kieme, vaikučių migdymas ir t.t.

Dirbsiu šį auklėtojos darbą taip, kad su manim vaikučiams būtų smagu leisti laiką. Dalinsiuosi džiaugsmo ir liūdesio akimirkomis. Skleisiu pozityvią energiją. Ugdysiu vaikus įvairiose srityse. Nuolat domėsiuosi naujovėmis ir jas taikysiu darbo metu. Kad kiekvienas vaikas turėtų gražią, spalvotą, prasmingą vaikystę. Sieksiu, kad vaikas išėjęs iš darželio norėtų sugrįžti. Kad jis žinotų, jog aš jo laukiu. Noriu tapti draugia ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Bendradarbiauti su tėveliais sprendžiant įvairias problemas. Dalintis grįžtamuoju ryšiu apie jų vaikus.