Prieš pradedant lankyti darželį kalbėkite su vaiku apie tai, papasakokite, ką jame veiks –žais, pieš, dūks kieme, susiras naujų draugų.
Pirma diena

Pirmąją dieną rekomenduojame pabūti kartu su vaiku apie 2 valandas.

Antra diena

Antrą dieną- kartu praleisti pirmąją valandą, o jau antrąją val. vaikas lieka vienas.

Trečia diena

Trečią dieną- vaikutis lieka pats vienas pusdieniui

Ketvirta diena

Ketvirtą dieną vaikas lieka darželyje iki vakaro.

Penkta diena

Penktą dieną vaikas lieka darželyje iki vakaro.

  • Būtinai papasakokite vaikui, ką veiksite (eisite į darbą ar atliksite kitus svarbius reikalus), kol Jūsų nebus, kadangi vaikas gali manyti, kad jį paliekate, nebenorite su juo būti.

  • Kalbėkite apie tai, kada vėl susitiksite, galite sakyti: „Tu pavalgysi pusrytėlius, tada darysi darbelius, eisi su vaikais į kiemą, po to sugrįši pavalgyti pietų, pamiegosi pietų miego, pavakarieniausi ir tada aš jau ateisiu tavęs pasiimti“. Kadangi vaikas dar gerai nesupranta laiko sąvokos, jo diena išdalinta į veiklų seką, todėl toks paaiškinimas jam bus labiau suprantamas.
  • Neišeikite, kol vaikas nemato, paslapčia, tai gali sugriauti pasitikėjimą, auginti baimę. Venkite pakartotinių atsisveikinimų, trumpas, pozityvus, ryžtingas atsisveikinimas yra labai svarbus.
  • Skatinkite vaiko pasitikėjimą auklėtojomis.
  • Atėję pasiimti vaiko, paklauskite, kaip praėjo jo diena, pagirkite už tai, ką nuveikė, ko išmoko (taip paskatinsite jį didžiuotis savo pasiekimais bei sustiprinsite nusiteikimą eiti į darželį). Būkite kantrūs ir viskas bus gerai!