image

Atsakome tėveliams !

Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis mūsų darželio taisyklėmis, kurios padeda užtikrinti sklandžią darželio lankymo pradžią ir eigą.

Priėmimo tvarka

Jei jus sudomino mūsų ugdymo įstaiga, prašome užpildyti internetinę anketą dėl priėmimo, skambinti telefonu arba parašyti elektroninį laišką ir susitarti dėl susitikimo. Jo metu iš arčiau susipažinsite su darželio ugdymo aplinka, auklėtojomis, darželio programa, darželio vidaus taisyklėmis, galėsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Norint lankyti darželį, yra pasirašoma sutartis. Jai sudaryti reikia vaiko gimimo įrašo (paso) kopijos, gyvenamosios vietos adreso, tėvų kontaktinių telefono numerių bei elektroninio pašto adresų.

Kiti reikalingi dokumentai:

  • vaiko gimimo išrašas;
  • vaiko sveikatos pažyma ir dantukų patikros pažyma.
  • pažyma apie vaiko ir vieno iš tėvų deklaruotą gyvenamąją vietą Vilniaus mieste;
  • trišalė sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe.

Adaptacijos programa

Vaiko adaptacija darželyje yra ilgas ir sudėtingas procesas, reiškiantis vaiko prisitaikymą prie aplinkos. Tai – savo vietos pagal savo asmeninius poreikius suradimas, susipažinimas su nauja aplinka, ten dirbančiais žmonėmis bei kitais vaikais. Šiuo laikotarpiu vaikai dažnai išgyvena sunkius, įtampą keliančius jausmus – nerimą, baimę, stresą. Tokie stiprūs jausmai ir išgyvenimai yra normalūs, nes tai būna vienas pirmųjų ilgų išsiskyrimų su mama bei kitais artimiausiais žmonėmis.

Pradėjus lankyti mūsų darželį, vaikučių adaptacija trunka iki dviejų savaičių. Mes atsižvelgiame į vaiko ir tėvelių poreikius bei emocijas, nes kiekvienas vaikas prie darželio adaptuojasi skirtingai ir stengiamės, kad šis laikotarpis praeitų kuo sklandžiau.

Rekomendacijos lengvesnei adaptacijai:

I savaitė

Pirmadienį 9:00 – 9:30 val. vaiką lydi mama ar kitas artimas asmuo ir pabūna kartu su juo apie 1 valandą (grupėje arba lauke).

Antradienį 9:00 – 9:30 val. vaiką lydi mama ar kitas artimas asmuo ir pabūna kartu su juo apie 2 valandas (grupėje arba lauke).

Trečiadienį 9:00 – 9:30 val. vaiką lydi mama ar kitas artimas asmuo ir pabūna kartu su juo 1 – 2 valandas (grupėje arba lauke).

Ketvirtadienį 9:00 – 9:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį maždaug 1 valandai.

Penktadienį 9:00 – 9:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį maždaug 2 valandom.

II savaitė

Pirmadienį 9:00 – 9:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį maždaug 2-3 valandom.

Antradienį 8:00 – 8:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį iki pietų miego (vaikas darželyje pusryčiauja ir pietauja).

Trečiadienį 8:00 – 8:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį iki pietų miego (vaikas darželyje pusryčiauja ir pietauja).

Ketvirtadienį 7:30 – 8:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį pusei dienos (vaikas pusryčiauja, pietauja ir lieka pietų miegui).

Penktad. 7:30 – 8:30 vaiką atveda mama ar kitas artimas asmuo ir palieka jį visai dienai (vaikas pusryčiauja, pietauja, lieka pietų miegui ir vakarienei).

Ką daryti, kad padėti vaikui greičiau prisitaikyti prie naujos aplinkos?

Patariame tėveliams turėti kantrybės ir sulaukti kol vaikas pamažu apsipras, susiras naujų draugų, žaidimų ir palaipsniui vis labiau norės lankyti darželį. Stresas bei neigiamos emocijos pasireiškiančios pakeitus aplinką – tai normali mažo vaiko jausmų eiga, kurią reikia suprasti ir kantriai išlaukti. Blogiau, jeigu vaikas neišgyvena jokių jausmų adaptacijos laikotarpiu ir užsisklendžia savyje.

Adaptaciją gali apsunkinti pačių tėvų elgesys. Tėvams reikėtų stengtis padrąsinti vaiką, nepasiduoti panikai ir neigiamoms emocijoms. Vaikai jaučia, kai tėvai išgyvena stresą. Pirmaisiais gyvenimo metais motinos ir vaiko ryšys yra toks stiprus, jog motinos pergyvenimai, nerimas, blaškymąsis vaikui persiduoda net per atstumą.

Todėl tėvams svarbiausia nusiteikti pozityviai, suprasti darželio teikiamą naudą ir nekeisti rutinos – pradėjus lankyti darželį, nedaryti pertraukos.

Dalykai, padėsiantys vaikui ir tėvams adaptacijos laikotarpiu:

• Trumpas, bet išbaigtas atsisveikinimas ir greitas išėjimas iš patalpos.
• Kiekvieną rytą tuo pačiu metu vaiką atveda tas pats žmogus.
• Tėvų šypsena, nuotaikingas balsas, palaikantys žodžiai, pvz.: „linksmai praleisk dieną!“
• Emociškai ir fiziškai rami tėvų reakcija į vaiko verksmą.
• Tėvų nuoširdumas, atvirumas ir tiesos sakymas, pvz.: „atvyksiu tavęs paimti iškart po darbo“.
• Vaiko atėjimas į grupę savarankiškai.
• Tvirta tėvų motyvacija laikytis numatyto plano, pvz.: paimti vaiką po dviejų valandų.
• Nuolatinis tėvų domėjimasis, kaip vaikas jaučiasi, kalbėjimas apie tai.

Nusprendus mažylį vesti į darželį, reikėtų išlikti ryžtingiems ir nepasiduoti vaiko prieštaravimas ir kovai su Jumis. Vaiko ašaros ir liūdesys – neatsiejama adaptacijos laikotarpio dalis. Sunkiausias yra pirmasis mėnuo, tačiau adaptacija gali trukti ir nuo 3 iki 6 mėnesių. Šis laikas priklauso ne tik nuo individualių vaiko ypatybių, bet ir nuo neverbalinių tėvų reakcijų, kurias vaikas jaučia ir perima. Todėl išlikite ramūs ir kartu išbūkite šį sudėtingą laikotarpį.

Maitinimas

Mūsų valgiaraštis labai įvairus, sudarytas iš sveikų ir maistingų patiekalų. Mums svarbu, kad vaikai valgytų šviežią ir vertingą maistą, todėl jis ruošiamas​ iš ypatingai kokybiškų produktų. Triušienos, įvairių rūšių šviežios žuvies, kalakutienos, vištienos, jautienos, tyro alyvuogių aliejaus, pilno grūdo miltų, šviežių daržovių, uogų, vaisių ir kitų sveikų produktų pristatymu pagal dietologo sudarytą ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintą valgiaraštį rūpinasi profesionalūs maisto tiekėjai UAB „Voverės“. Atsižvelgiame į alergiškų vaikų mitybos poreikius.

Vaikai darželyje gali pusryčiauti, užkandžiauti, pietauti ir vakarieniauti. Tam, kad patenkinti skysčių poreikį, vaikų gertuves nuolat papildome natūraliu negazuotu mineraliniu vandeniu „Akvilė“.

Mes taip pat dalyvaujame sveikos mitybos įpročių ugdymo programose „Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimas” ir „Pienas vaikams“, todėl vaikų mitybos racione gausu vaisių, daržovių ir pieno produktų.

Ką reikia turėti?

Daiktai, kuriuos reikia turėti atvykstant į darželį pirmą kartą:

• gertuvę su pažymėtu vaiko vardu
• patalynės komplektas ir du užvalkalų (anklodė, pagalvė, paklodė) komplektai. Čiužinio išmatavimai 140 cm x 60 cm. Užvalkalus reikia pažymėti nenusiplaunančia žyme;
• avalynę, skirtą avėti darželio patalpose
• kelis rūbelių komplektus (jeigu prireiktų persirengti)
• jeigu vaikas naudoja – sauskelnes ir visas higienos priemones joms pakeisti
• mėgstamą žaislą ar kitą daiktą („migduką”), su kuriuo vaikas jaučiasi saugiau
• ŠYPSENĄ!

Sveikata

Mums labai svarbu, kad vaikai būtų sveiki ir laimingi, todėl vaikų sveikatai ir higienai mes skiriame ypatingą dėmesį.

Vaikų sveikatos klausimai aptariami prieš pasirašant vaiko priežiūros ir ugdymo sutartį. Mūsų darželį gali lankyti tik sveiki vaikai. Jeigu būnant darželyje pastebimi ligos požymiai, nedelsdami pranešame tėvams ir prašome kuo skubiau vaiką pasiimti, o į darželį sugrįžti tik pasveikus.

Mūsų darželį lankančių vaikų tėvai atsakingai laikosi reikalavimo neleisti vaiko į darželį, jeigu jis jaučiasi blogai. Mūsų ugdymo įstaigos administracija stengiasi užtikrinti, kad karščiuojantys, vemiantys, viduriuojantys, akių ar kitas infekcijas patyrę vaikai sveiktų namuose, kol vėl lankyti darželį leis gydytojai. Jeigu vaikas serga alergine sloga ar kita neužkrečiama liga, nekeliančia pavojaus aplinkinių sveikatai, prašome pateikti tai patvirtinančią sveikatos pažymą.

Skatiname fizinį vaikų aktyvumą žaisdami judrius žaidimus darželio kieme, keliaudami į parką, organizuodami įvairias ekskursijas ir sportinius užsiėmimus.

Mes taip pat skiriame daug dėmesio švarai darželyje. Kasdien vakarais, vaikams išvykus į namus, patalpas dezinfekuojame šalto rūko purkštuvu „Bio Circle Balticum“. Tai padeda ir neutralizuoti kvapus.

https://fb.watch/auzHvVs_e4/

Mūsų darželis bendradarbiauja su aukštos kokybės natūralios aromaterapinės kosmetikos gamintoja „Aromama“, todėl darželyje nuolat sveikatiname vaikus garindami įvairiausius aliejus (levandų – ramiam miegui, citrusų – aktyvinimui, arbatmedžio – apsaugai nuo ligų ir kt.)

https://fb.watch/auzNQ1-0f6/

Mokėjimo tvarka

Mėnesinis mokestis už ugdymo ir priežiūros paslaugas:

• Prieš kompensaciją – 375 Eur.
• Po kompensacijos – 255 Eur.

Mėnesinio mokesčio kompensavimo už vaiko išlaikymą ir priežiūrą, kurią suteikia savivaldybė (120 Eur.) gali būti kompensuojamas mūsų įstaigoje tik tiems vaikams, kurių vieno iš tėvų (globėjų) ir vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Savivaldybės teritorijoje.

Į mokestį įskaičiuota:

• Priežiūra ir bendras ugdymas pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 7.30 iki 18 val., penktadieniais nuo 7.30 iki 17.30 val. Darželis veikia ištisus metus, išskyrus valstybinių švenčių dienas.
• Muzikinės kultūros ugdymas (šokiai, dainelės, rateliai, grojimas instrumentais, ritmika). 2kartus per savaitę.
• Visos ugdymo priemonės.
• Higienos/ūkio reikmių išlaidos.
• Papildomas vaisių tiekimas darželyje kasdien.
• Rytinė mankšta.
• Spektakliai, teatrai, išvykos, edukacijos (išvykstamos/atvykstamosios).
• Dantukų patikra ir konsultacija vieną kartą per metus odontologijos klinikoje UAB „DAIRA MEDICA“ https://www.dairamedica.lt.

Papildomi mokesčiai:

• Ugdymo programą papildantys užsiėmimai: robotika, sportasABC, vizualiniai menai, dailė, keramika ir ebru, anglų, šokiai, Numicon, Conmusik.
• Grupiniai logopedo užsiėmimai.

Priėmimo mokestis – 180 Eur. Tai vienkartinis ir negrąžinamas mokestis, mokamas priimant vaiką į darželį.
Užsiregistravus iki 08.31d. stojimo mokesčio netaikome.

Mokestis už maitinimą

• 7.30 Eur/1 d. – už trijų kartų maitinimą ( pusryčius, pietus, pavakarius), papildomus užkandžius ir geriamąjį vandenį.
• 8.20 Eur/1 d. – už už trijų kartų maitinimą ( pusryčius, pietus, pavakarius), papildomus užkandžius ir geriamąjį vandenį pagal specifinį valgiaraštį, skirtą vaikams, alergiškiems tam tikriems maisto produktams bei vegetarams.

Mokestis apskaičiuojamas kiekvieno mėnesio pabaigoje pagal vaiko lankytas dienas. Jeigu vaikas dėl kokių nors priežasčių nelanko darželio (atostogauja, serga ar kt.), pranešus apie tai iki 7 val. ryto maistas nėra užsakomas ir mokėti už jį nereikės.

Mokėjimai

Už paslaugas atsiskaityti galima banko pavedimu arba grynaisiais:

VšĮ Mamos Delne

Įmonės kodas: 303013956

Banko sąsk. Nr. LT55 7300 0101 3483 6147

SWEDBANK

Mokėjimo paskirtyje nurodykite vaiko vardą, pavardę ir grupės pavadinimą

Susipažinkime

Užsiregistruokite internetu ir pradėkime pokalbį apie nuotykių ir pažinimo kupiną kelionę darželyje „Mamos delne“.