Labai džiaugiamės galėdami Jums pristatyti, kad ir vėl į mūsų darželį sugrįžta mažųjų sportas. Tik jau šį kartą papildytas ir šokių judesiais.

Harmoningam vystymuisi ir psichologinei mažylio sveikatai yra svarbūs tokie kriterijai kaip:

  • Aktyvumas;
  • Spontaniška raiška;
  • Savęs išreiškimas per judesį;
  • Žengimas link bendradarbiavimo;
  • Judesio koordinacija;
  • Tyrinėjimas;
  • Pažinimas.

A. STEBUKLINGOJI JOGA MAŽYLIAMS

Joga mažyliams yra nuostabi galimybė vystyti svarbius įgūdžius nekonkurencingoje aplinkoje, kurioje jie padrąsinami, skatinami labiau pasitikėti savimi, vystyti ne tik jėgą, koordinaciją, lankstumą ir stabilumą, bet taip pat mylėti save ir kitus. Jogos programoje puikiai balansuoja spontaniškumas ir struktūra, kurie vaikučiams padeda įsiklausyti į save ir vienas kitą, išreikšti save kūrybiškai. Programoje persipina pasakojimai, dainelės, žaidimai, kvėpavimo pratimai, padėtys, kurie (kurios) vaikučiams padeda augti laimingais ir saugiai jaustis tyrinėjant aplinka akytėmis, ausytėmis, rankytėmis, ir kojytėmis, ir t.t.

Tai įdomus , kūrybiškas priėjimas, esantis naudingas vaikučiams , kurių kūneliai dar tik vystosi ir auga.

Tam tikslui siekti, atliekamos linksmos padėtys, tempimo pratimai, kurie padidina vaikučio jėgą, ištvermę, koordinaciją ir gebėjimą jausti ir kontroliuoti savo kūnelį. Žaisdamas jogos žaidimus, mažylis išmoks savikontrolės, koncentracijos, dėmesingumo, išlavės jo vaizduotė ir intuicija, pajaus teisingą kvėpavimą, gebės atsipalaiduoti ir atsisveikinti su negatyviom emocijom. Jis bus ramesnis, jo protas lankstesnis ir greitesnis. Linksmi, interaktyvūs, įdomūs jogos žaidimai padės mažyliui teisingai išnaudoti savo energetinius rezervus įdomia, o svarbiausia, saugia forma.

B. MAŽYLIŲ TERAPIJA SU TERAPINIAIS KAMUOLIAIS

Linksma mankšta ir žaidimai su terapiniais kamuoliais, įtvirtinami rečiau vaiko atliekami veiksmai būtiniausi vaiko vystymuisi. Įvairūs žaidimai, specialieji pratimai, atskiroms raumenų grupėms stiprinti, su įvairiomis kineziterapinėmis priemonėmis (terapiniais kamuoliais, tampriosiomis juostomis,svareliais, parašiutu) suteikia vaikams daug džiugių akimirkų ir neįprastų pojūčių. O šokinėjimas ant kamuolio vaikui panašus į buvimą motinos įsčiose, lengvą supimąsi sūpuoklėse. Svarbiausia užsiėmimų metu – judesiu suteikti džiaugsmą. Todėl kuriamos įvairios žaidybinės- siužetinės situacijos, naudojamos parankinės priemonės, kad pratimai šokinėjant, spyruokliuojant, gulint ar sėdint ant kamuolio būtų malonūs. Greta malonumų yra ir didelė nauda: mankštomis, pratimais ant kamuolio stiprinama vaiko širdies kraujagyslių sistema, didinama raumenų jėga, judesių amplitudė, lavinama kvėpavimo sistema, jutimai, taisyklinga laikysena, pusiausvyra ir koordinacija.

C. PIRMIEJI ŠOKIO ŽINGSNELIAI MAŽYLIAMS

30 min. programa 2-5 metukų vaikučiams, į kurią įtraukė daug įdomių muzikinių žaidimų, žaismingų šokių judesių ir trumpų šokiukų, kurie paįvairins kiekvieno vaikučio kasdienybę.

Visų pirmą, vaikučiai susipažins su garsais ( t.y. muzika, muzikiniais instrumentais ir kitomis muziką bei ritmą rodančiomis priemonėmis )per kuriuos atsiranda muzika. Muzika padeda mažiesiems lengviau atrasti emociją , džiaugsmą ir… judesį, šokį, kurie labai dera tarpusavyje ir kaskart papildo vienas kitą , apdovanodami juos jaučiančiuosius, girdinčiuosius neapsakomu džiaugsmu ir nauda. Muzika, muzikavimas, muzikiniai žaidimai, judėjimas su muzika – tai puiki neurologinė mankšta, kuri formuoja vaikučio motorinius, kalbinius, jutiminius sugebėjimus ir lavina judėjimo įgūdžius bei stiprina fiziškai.

Ypač tokie užsiėmimai tiks tiems vaikučiams , kuriems namučių aplinka tampa ankšta, juk augdamas mažylis tampa smalsesnis, judresnis bei imlesnis. Kūrybiškų pamokėlių metu tyrinėsime, liesime, pajausime, išgirsime mus supančius garsus , juos gaudysime rankytėmis ir kojytėmis, trepsėsime ir plosime, išdykausime su jais ir klausysime jų pasakojimų, nes garsas, muzika ir judesys turi daug ką perduoti savo mažiesiems gerbėjams.